Články a aktuality

05.05.2022  
Zemřel pan František Plass  
Sdělujeme všem našim členům, že zemřel bývalý vynikající fotbalista a trenér pan František Plass. Svým sportovním významem patřil Franta mezi nejznámější fotbalové a sportovní legendy nejen Plzeňského kraje , ale celé republiky. Čest jeho památce.  

 

19.04.2022  
Přijetí u hejtmana Plzeňského kraje p. R.Špotáka  
Nový hejtman Plzeňského kaje pan Rudolf Špoták přijal ve svém úřadě zástupce NFZO. V.Jarý seznámil pana hejtmana s projektem fondu a jeho významem pro sportovní historii Plzeňského kraje i jeho vliv na současnost sportu. Pan hejtman vyjádřil podporu činnosti fondu i v dalších letech. Přítomen byl i náměstek hejtmana Mgr. Roman Zarzycký.  

 

Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok přejeme všem našim členům i našim podporovatelům.  
   
   

 

Výroční setkání členů Plzeňského kraje dne 25.11.2021  
IMG_0617 (2).JPGJiž 10té a tedy jubilejní setkání olympioniků regionu Plzeňského kraje se konalo dne 25.11.2021 v hotelu Continental v Plzni. Poprvé v historii převzaly záštitu nad setkáním jak Plzeňský kraj , tak i město Plzeň a i proto mělo vysokou úroveň. Celou ceremonii perfektně provázel komentátor Z.Hůrka, takže všichni přítomní měli možnost seznámit se podrobně s bývalou sportovní elitou Plzeňského kraje. Za Plzeňský kraj vystoupila hejtmanka I.Mauritzová, která vyjádřila podporu našemu projektu i do budoucích let. Předseda správní rady fondu V.Jarý poděkoval paní hejtmance za povzbudivá slova a zároveň omluvil zástupce města Plzně prvního náměstka primátora R.Zarzyckého z neúčasti, ale s příslibem pomoci i v následujících letech.  

 

 

 
Výroční setkání členů Karlovarského kraje dne 08.11.2021  
IMG_1528.JPGPod záštitou hejtmana Karlovarského kraje pana P.Kulhánka se konalo dne 08.11.2021 v Becherově vile výroční setkání členů Karlovarského kraje. Ambasadorka NFZO J.Peřina ve svém úvodu poděkovala zástupcům kraje za pokračující podporu našeho projektu : finančně pomáhat bývalým reprezentantům ČSSR, trenérům a legendám sportu v době, kdy jsou již v seniorském věku. Pan hejtman P.Kulhánek vyjádřil dík za naši činnost a potvrdil, že vedení kraje bude naší myšlenku podporovat i v dalších letech. Všichni přítomní uctili minutou ticha vzpomínku na J.Feureisla, který nás v tomto roce opustil.  
   

 

Sportmanie Plzeň 2021  
Pod patronací města Plzně se konala od 21.08-29.08.2021 Sportmanie 2021 v Plzni za OC Plaza. Zúčastnili se jí zástupci sportovních klubů z Plzně s ukázkami svých sportů a s možností pro závodění dětí a mládeže. Tradičně získávaly děti medaile za svoje výkony. Hlavní zástupkyní sportovců byla tenistka A.Sestiny Hlaváčková, držitelka stříbra z LOH 2012 v Londýně. Předávání cen pro mladé sportovce se zúčastnili za NFZO : V.Bednář, B.Ebermann, V.Haber a V.Jarý  
   

 

16.08.2021  
Přijetí u hejtmanky Plzeňského kraje PaedDr. Ilony Mauritzové Ph.D.  
Z důvodu vzájemného poznání byli přijati zástupci NFZO u hejtmanky I.Mauritzové za přítomnosti náměstka a senátora P.Karpíška. Předseda správní rady fondu V.Jarý vysvětlil význam a smysl projektu, který i v minulých letech podporovalo vedení Plzeňského kraje : humanitární pomoci bývalým olympionikům a legendám sportu kraje. Paní hejtmanka I.Mauritzová ujistila zástupce fondu v podpoře do dalších let a nabídla i další možnosti spolupráce. Za NFZO se zúčastnili V.Bednář, B.Ebermann a V.Jarý.   

 

01.05.2021  
Zemřel pan Karel Čermák  
Všem našim členům chceme sdělit, že dne 01.05.2021 ve věku 91 let odešel významný sportovec a funkcionář pan Karel Čermák. Jako reprezentant ČSR a ČSSR získal celkem 4 medaile z MS v házené. Čest jeho památce.  

 

24.02.2021  
Přijetí u hejtmana Karlovarské kraje ing. P.Kulhánka  
cvo1.jpgZástupci nadačního fondu J.Peřina a V.Jarý, byli přijati hejtmanem Karlovarského kraje panem ing. P.Kulhánkem v jeho úřadě. Hlavním tématem setkání bylo seznámení pana hejtmana s projektem fondu, zaměřeným především na podporu seniorů - bývalých vynikajících sportovců Karlovarského regionu. Pan hejtman se vyjádřil souhlasně pro pomoc legendám sportu a slíbil finanční příspěvek kraje i v dalších letech. Závěrem došlo k dohodě o spolupráci kraje při postupu k získání nových dárců pro nadační fond. Za NFZO : J.Peřina a V.Jarý   

 

17.11.2020  
Prohlášení vedení NFZO  
Vážení členové a podporovatelé nadačního fondu západočeských olympioniků. Vzhledem k vážné situaci a s tím související nařízení vlády se v letošním roce nekonají naše výroční setkání členů v Karlových Varech a v Plzni. Věříme, že se opět setkáme v příštím roce - všem přejeme hlavně zdraví.  

 

15-23.08.2020  
Sportmanie 2020 v Plzni  
2020-Sportmanie Plzeň 1.jpgPod patronací města Plzně se konala Sportmanie Plzně zaměřená na ukázky sportovních odvětví se zaměřením na získání mládeže pro sport. V průběhu týdne se vystřídaly sportovní kluby v prostorách za Plazou s ukázkami sportů a možností praktického vyzkoušení pro děti a mládež. Tématických besed a autogramiády se zúčastnili i členové NFZO : V.Bednář, V.Haber, B.Ebermann a V.Jarý.  

 

19.05.2020  
Město Plzeň podpoří NFZO i v roce 2020  
R.Zarzycký.jpegDne 19.05.2020 byla podepsána dotace od města Plzně pro nadační fond. K podpisu došlo na radnici města za účasti prvního náměstka primátora R.Zarzyckého a zástupců fondu V.Jarého a V.Habera. Pan náměstek R.Zarzycký vyzdvihl činnost fondu i jeho program a slíbil podporu i v dalších letech. V.Jarý poděkoval městu a jeho orgánům za finanční dotaci a za pochopení činnosti nadačního fondu - pomáhat legendám sportu Plzně.   

 

26.03.2020  
Odešel legendární sportovec a funkcionář pan Otakar Vaněk  
Otakar Vaněk 98 let.jpgDne 26.03.2020 nás opustila legenda sportu Karlovarského kraje pan Otakar Vaněk, který byl členem NFZO. Sportovec tělem i duší a především organizátor mnoha sportovních akcí v kraji zemřel ve věku 98 let. Čest jeho památce.  

 

11.03.2020  
Přijetí u hejtmana Karlovarského kraje Mgr. Petra Kubise  

Nový hejtman Karlovarského kraje přijal zástupce vedení NFZO ve svém úřadu. V.Jarý vysvětlil panu hejtmanovi význam a poslání nadačního fondu především ve vztahu k legendám sportu Karlovarského kraje. Hejtman P.Kubis poděkoval za činnost fondu a slíbil podporu i v jeho volebním období. Za NFZO se zúčastnili J.Peřina a V.Jarý

 

 

21.12.2019  
Předání osobní podpory Františku Plassovi  
IMG_20191221_112146.jpgPan Ondřej Zapoměl, jednatel fy Cortusa Group s.r.o. předal osobní finanční dar pro bývalého skvělého fotbalistu a trenéra F.Plasse. Přítomni byli členové správní rady fondu Mgr.B.Ebermann a V.Jarý. V krátkém příspěvku předávající uvedl, že si váží F.Plasse jako hráče a především trenéra v jehož péči vyrůstal jako mladý hráč kopané v Plzni.  

 

10.12.2019  
Házenkář Karel Čermák slaví "90.tiny"  
DSC_0142.jpgHázenkářská legenda pan Karel Čermák oslavil 90. narozeniny. Při této příležitosti byl přijat na Plzeňské radnici a obdržel pamětní medaili města Plzně. Je držitelem tří stříbrných a jedné bronzové medaile z MS v házené, byl dlouhodobým funkcionářem v bývalé TJ Škoda Plzeň. Na radnici ho doprovodili členové vedení NFZO V.Haber, V.Jarý a předseda krajského svazu házené M.Hájek.  

 

13.11.2019  
Výroční setkání členů Plzeňského kraje  
IMG_0571.JPGV restauraci Continental v Plzni se konalo dne 13.11.2019 výroční setkání členů Plzeňského kraje. Humanitární podpory předávali : za Plzeňský kraj hejtman ing. J.Bernard, radní Mgr. R.Trylčová a J.Struček, za město Plzeň 1.náměstek primátora Mgr. R.Zarzycký - pod jehož záštitou se setkání letos konalo. Předseda olympioniků regionu V.Jarý poděkoval oběma institucím za finanční podporu, představil jednotlivé legendy sportu a vyzdvihl angažovanost kraje i města v projektech nadačního fondu. Ve svých příspěvcích všichni statutární zástupci kladně hodnotili projekt NFZO a potvrdili jeho podporu i pro rok 2020. Foto V.Vacek  

 

29.10.2019  
Výroční setkání členů Karlovarského kraje  
IMG_20191029_175028_1.jpgDne 29.10.2019 se konalo výroční setkání členů Karlovarského kraje v Becherově vile po záštitou hejtmanky paní Jany Mračkové Vildumetzové. Přítomen byl zástupce kraje a radní pro školství a sport ing. J.Bradáč, který ve svém krátkém příspěvku potvrdil podporu i v příštím roce. Legendám sportu Karlovarského kraje byly předány humanitární podpory za rok 2019. Za NFZO poděkovala J.Peřina a V.Jarý  

 

12.09.2019  
Setkání členů v Sokolově - pivovar Permon  
Dne 12.09.2019 se sešli někteří členové Karlovarského kraje v pivovaře Permon v Sokolově. Setkání se konalo pod patronací starostky města paní Renaty Oulehlové a za přispění našeho člena Miroslava Štrunce.  

 

17.08.2019  
Odešla legenda plzeňského a českého volejbalu  
Táňa Benešová.jpgPo boji s těžkou nemocí odešla dne 17.08.2019 ve věku 84 let legenda českého a plzeňského volejbalu Táňa Benešová. Je nezapomenutelná i tím, že vychovala generace volejbalistek, které reprezentovali ČSSR a Plzeň. Čest její památce.   

 

14.05.2019  
Sportovci roku 2018 Karlovarského kraje  
V prostorách městského divadla v Karlových Varech proběhlo vyhlášení sportovců roku 2018 všech kategorií. Patronát nad vyhlášením měla hejtmanka Mgr.Jana Mračková Vildumetzová a Karlovarský kraj. Ceny vyhlášeným sportovcům předával člen NFZO, trojnásobný držitel olympijských medailí lyžař Lukáš Bauer. Přítomni byli i další olympionici Karlovarského kraje : J.Kůrka, F.Vondrášek, Dr.M.Štrunc, J.Růžičková, J.Šlais.  

 

04.04.2019  
Sportovci roku 2018 Plzeňského kraje  
0003190354-plzen-nejuspesnejsi-sportovec-roku-2018.jpgV Měšťanské besedě v Plzni se konalo tradiční vyhlášení nejúspěšňejších sportovců všech kategorií Plzeňského kraje za účasti hejtmana J.Bernarda a primátora města Plzně M.Baxi. Akci pořádala ČUS a Deník za podpory statutárních i soukromých subjektů. Do kategorie legendy sportu byli zvoleni : volejbalistka H.Moravcová, házenkář Z.Černý, krasobruslař J.Votruba a hokejista M.Klapáč. Ceny těmto legendám předávali V.Bednář a .Jarý  

 

21.03.2019  
Vyhlášení sportovce roku 2018 v kategorii mládeže  
F_B03_2193 (1).JPGNa Plzeňské radnici se konalo vyhlášení sportovců roku 2018 v kategorii mládeže pod patronací primátora města pana M.Baxy. Akci pořádala Nadace sportující mládeže za účasti starostů jednotlivých plzeňských obvodů. Ceny mladým sportovcům předávali J.Kůrka, V.Jarý a V.Švarc.  

 

22.11.2018  
Výroční setkání členů Plzeňského kraje  
IMG_0698.JPGV restauraci Continental se konalo výroční setkání členů Plzeňského kraje. Humanitární podpory legendám sportu předával předseda sportovní komise kraje p. Jiří Struček. Novými členy v roce 2018 se stali volejbalistka H. Moravcová a hokejista J.Neubauer. Pan J.Struček se ve svém krátkém příspěvku ohlédl na začátky naší činnosti a vyzdvihl výsledky nadačního fondu v tomto roce. Setkání se zúčastnilo celkem 36 členů NFZO.   

 

17.10.2018  
Výroční setkání členů Karlovarského kraje  
P1070457.jpgDne 17.10.2018 se konalo v Becherově vile výroční setkání členů fondu Karlovarského kraje za přítomnosti náměstka hejtmanky ing.J.Bradáče. Celou akci vedla J.Peřina, která byla pověřena zastupováním fondu v Karlovarském kraji. Ing. Bradáč předal humanitární podpory legendám sportu a přislíbil podporu Karlovarského kraje i do dalších let.  

 

18.08.2018  
Sportmanie Plzeň 2018  
39558077_664779927239378_8278909089241628672_o.jpgDne 18.08. byla otevřena za OC Plaza Sportmanie Plzeň 2018. Slavnostní zahájení týdenní akce pro děti a mládež provedl primátor města M.Zrzavecký za účasti zástupců jednotlivých městských obvodů. Nadačnímu fondu olympioniků byl předán šek na 25.000,- Kč za prodej sportovních kalendářů významných sportovců Plzně. Převzetí daru se zúčastnili : V.Bednář a V.Jarý  

 

19.04.2018  
Sportovec roku 2017 Karlovarského kraje  
Vyhlášení sportovce roku 2017 Karlovarského kraje se konalo 19.4.2018 v městském divadle v Karlových Varech pod patronací hejtmanky J.Vildumetzové. Slavnostního vyhlášení se zúčastnili členové fondu Karlovarského kraje : J.Šlais, M.Štrunc,J.Růžičková,F.Vondrášek a další členové. Za vedení fondu J.Kůrka a V.Jarý  

 

16.04.2018  
Sportovec roku 2017 Plzeňského kraje  
2018.04.12-205750-177s.jpgKaždoroční vyhlášení sportovce roku 2017 se konalo v Plzeňské měšťanské besedě dne 16.04.2018 pod patronací hejtmana Plzeňského kraje J.Bernarda a primátora města Plzně M.Zrzaveckého. Za NFZO se zúčastnili V.Bednář, V.Haber, J.Kůrka a V.Jarý, vyhlášení pořádala Unie sportu a Plzeňský deník.  

  

20.03.2018  
Vyhlášení sportovce roku 2017 kategorie mládeže v Plzni  
F_A20_2196.JPGDne 20.03.18 proběhlo na plzeňské radnici vyhlášení sportovce roku 2017 v kategorii mládeže. Akci pořádala Nadace sportující mládeže za patronace primátora M.Zrzaveckého a starostů jednotlivých plzeňských obvodů. Ceny za NFZO předávali J.Kůrka  a V.Jarý.  

 

09.03.2018  
Vyhlášení sportovců roku 2017 Karlových Varů  
P3099381.jpgDne 09.03.18 se konalo vyhlášení sportovců roku 2017 okresu Karlovy Vary za účasti hejtmanky J.Vildumetzové, primátora V.Kulhánka a významných sportovních legend. Cenu legenda sportu obdržela členka NFZO Jana Růžičková. Ceny sportovcům předávaly olympionici K.Jeriová, V.Pecka, V.Bednář a V.Jarý.  

 

20.12.2017  
Kalendář sportovců města Plzně 2018  

DSC_0014.jpg20.12.2017 se pod patronací radního pro sport P.Chvojky konalo na radnici v Plzni podepisování sportovního kalendáře města Plzně 2018, za účasti  sportovních celebrit města Plzně. Výtěžek z prodeje kalendáře bude věnován Nadačnímu fondu západočeských olympioniků, který zastupovali na radnici B.Ebermann a V.Jarý. Ve svých příspěvcích za NFZO poděkovali oba zástupci vedení města za podporu fondu a ujistili všechny přítomné, že finanční prostředky budou předány potřebným sportovním legendám města Plzně.

 

 

 

13.12.2017  
Setkání legend sportu na Plzeňské radnici   
DSC_0041.jpg13.12.2017 proběhlo setkání sportovních legend ledního hokeje, kopané a házené na Plzeňské radnici pod patronací primátora M.Zrzaveckého a radního pro sport P.Chvojky. Oba zastupitelé města vyjádřili obdiv a poděkování seniorským legendám těchto sportů za vybudování základů pro dnešní vynikající sportovní výsledky na kterých se v mnoha případech podíleli, nebo i stále podílejí přítomní senioři jako trenéři. Za přítomné legendy sportu poděkoval V.Jarý a připomněl i stálou finanční podporu města nadačnímu fondu olympioniků.  

 

21.11.2018  
Výroční setkání členů Karlovarského kraje  
DSC_0082.jpgDne 21.11.2017 se konalo setkání členů v Becherově vile v Karlových Varech za účasti hetmanky Jany Vildumetzové a radního pro sport ing.J.Bradáče. Paní hejtmanka osobně předala humanitární podpory seniorům-legendám sportu Karlovarského kraje a osobně vyjádřila podporu projektu, který NFZO plní podle jeho stanov. Předseda správní rady fondu V.Jarý poděkoval za podporu a organizaci setkání, které bylo pod patronací krajského úřadu a ujistil přítomné o pokračování činnosti i v dalších letech.   

 

08.11.2017  
Výroční setkání členů Plzeňského kraje  
0001783457-plzen-olympionici-8.jpgVýroční setkání členů Plzeňského kraje se konalo 08.11.2017 v hotelu Continental za účasti hejtmana p.Josefa Bernarda, předsedy komise sportu p. J.Stručka a radního pro sport města Plzně P.Chvojky. Představitelé statutárních orgánů předali humanitární podpory seniorům - legendám sportu Plzeňského kraje. Hejtman p. J.Bernard ve svém příspěvku poděkoval vedení NFZO za projekt i za ochotu pomáhat bývalým sportovním hvězdám našeho kraje a slíbil i podporu kraje v dalších letech. Pan J.Struček vzpoměl na začátky činnosti NFZO v roce 2011 a vyjádřil obdiv za práci, kterou pro legendy sportu nadační fond dodnes udělal. Předseda SR V.Jarý poděkoval za podporu kraje i města a za účast na našem setkání.    

 

06.09.2017  
Setkání členů Karlovarského kraje v Sokolově  
Sokolov-Pivovar 2017.jpgNa pozvání starosty města Sokolova pana J.Picka se sešli dne 06.09.17 sportovní legendy-senioři Karlovarského kraje v pivovaře Permon v Sokolově. Setkání mělo charakter vzájemných informací a vzpomínek na časy, kdy  většina přítomných bojovala v reprezentaci ČSR a ČSSR jak na mistrovství světa , tak i na Olympijských hrách. Pro zástupce města byly k dispozici i medaile z OH, zážitky a hlavně diskuze o dnešním sportu a jeho úrovni s "odborníky", kteří sportovali v dobách 1964-1988. Zástupci města Sokolova předali drobné upomínkové předměty a poděkování za činnost, kterou NFZO dělá pro legendy sportu Karlovarského kraje. Za pozvání a pohoštění poděkoval předseda fondu V.Jarý.  

 

18.08.-27.08.2017  
Letní Sportmanie 2017 v Plzni  
V uvedeném termínu pořádalo město Plzeň za podpory Plzeňského kraje Letní sportmánii v Plzni za Plazou. Více než týdenního sportování zaměřeného na děti a mládež se zúčastnilo více než 55 000 účastníků, kteří měli možnost vyzkoušet si různá sportovní odvětví. Akci podpořili i členové našeho NFZO svojí účastí na rozhovorech a podpisových akcích : J.Kůrka, B.Ebermann, V.Bednář, V.Haber a V.Jarý.  

 

09.06.2017  
Josef Koller a jeho jubileum "90"  
IMG_20170608_125950.jpgDne 09.06.2017 oslavil Josef Koller své životní jubileum. Jeden z legendárních hokejistů Karlových Varů a úspěšný trenér hokejových klubů v ČSR, ČSSR i zahraničí úspěšně ovlivňoval i takové hvězdy hokeje jako např. Ivana Hlinku a mnoho jeho vrstevníků. Zástupci NFZO V.Bednář a V.Jarý předali Josefovi v jeho bytě plaketu a humanitární podporu a popřáli mu hodně spokojenosti do dalších let.  

  

20.05.2017  
Mattoni 1/2maraton v Karlových Varech  
V.Bednář 2017-půlmaraton v K.Varech.jpgMattoni půlmaratonu v Karlových Varech za podpory hejtmanky J.Vildumetzové se jako čestný host zúčastnil i člen naší správní rady V.Bednář. Celorepubliková akce se nesla v duchu běhu pro všechny kategorie.  

  

20.04.2017  
Plzeňské děti bruslí pod vedením V.Bednáře  

DSC_1456.jpgJiž třetím rokem je patronem "Brusličky" v Plzni člen naší správní rady, držitel bronzové medaile ze ZOH v Sapporu a mistr světa z roku 1972 Vláďa Bednář. Jedná se o projekt pořádaný informačním a vzdělávacím centrem Plzeň pro zlepšení bruslařských dovedností dětí a mládeže. Jeho osobnost a odbornost je zárukou pro návyky v bruslení dětí a tipování případných hokejových talentů. 
 

 

06.04.2017

 
Sportovci Plzeňského kraje 2016 v Plzni  
Legendy O. K..jpgPod patronací hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda se konalo vyhlášení sportovce roku Plzeňského kraje a města Plzně. Zaplněná Beseda tleskala významným sportovcům současnosti, ale i sportovním legendám, které vstoupily do síně slávy kraje. Mezi vyhodnocenými legendami byli i naši členové : K.Čermák a F.Heřman, kteří v minulosti získali 7 medailí z MS v házené. Předávání vyhodnoceným sportovcům byli vybráni zástupci NFZO : V.Bednář a V.Jarý     

 

23.03.2017  
Sportovec roku 2016 - v kategorii mládeže v Plzni  
F_A18_2826.JPGVyhlášení sportovce roku pro rok 2016 v kategorii mládeže proběhlo na Plzeňské radnici pod zaštitou primátora M.Zrzaveckého. Celou akci pořádala Nadace sportující mládeže za účasti starostů jednotlivých obvodů města a významných hostů ze školství a sportu. Předávání cen se zúčastnili zástupci NFZO : M.Kůrka a V.Jarý  

 

03.03.2017  
Účast na obědě s prezidentem M.Zemanem v Karlovarském kraji  
Mezi významné hosty na slavnostním obědě s prezidentem ČR M.Zemanem byl pozván člen správní rady fondu a zlatý medailista ve střelbě z LOH 1988 v Soulu pan M.Varga. Hejtmanka Karlovarského kraje paní Jana Vildumetzová tak dala najevo význam naší organizace pro Karlovarský kraj.   

 

24.01.2017   
Přijetí vedení fondu u hejtmanky Karlovarského kraje   
DSC02408.JPGHejtmanka Karlovarského kraje paní Jana Vildumetzová přijala ve svém úřadě vedení NFZO. Hlavním smyslem setkání bylo seznámit paní hejtmanku s významem naší činnosti a požádat o podporu vedení kraje pro náš projekt do dalších let. Paní hejtmanka vyjádřila podporu naší činnosti a navrhla zajistit naše pravidelná listopadová setkání v reprezentativních prostorách v Karlových Varech za její účasti. V druhé části setkání se hovořilo o současném dění ve sportu, závěrem si prohlédla paní hejtmanka i olympijské medaile členů vedení NFZO. Za náš fond byli přítomni : V.Bednář, M.Varga, V.Haber, B.Ebermann a V.Jarý.  

 

11.10.2016   
Setkání členů Plzeňského kraje   
DSC_0366.JPGŠesté setkání olympioniků regionu a jeho nadačního fondu se konalo dne 11.10.16 v prostorách restaurace Continental v Plzni. Pozvání přijali i zástupci Plzeňského kraje : hejtman V.Šlajs a náměstek pro sport J.Struček, kteří předávali humanitární podporu některým legendám sportu za rok 2016. Předseda olympioniků V.Jarý poděkoval zástupcům kraje, města Plzně a ÚMO 1 Plzeň za finanční podporu, kterou v tomto roce obdržel nadační fond, zároveň vyzdvihl i dárce ze soukromého sektoru. Zástupci kraje shodně vyjádřili uznání pro činnost, kterou NFZO v regionu našeho kraje zastává a připomenuli, že je třeba nezapomínat na osobnosti, které jsou pro naše mladé generace sportovním i morálním vzorem.      

 

31.08.2016   
Setkání členů Karlovarského kraje   
DSCN2620.JPGJiž po páté se konalo setkání členů klubu olympioniků v Karlových Varech pod patronací hejtmana M.Havla. Sportovní legendy kraje přijal radní pro sport E.Janisch, který předával vybraným seniorům humanitární podporu. Předseda fondu V.Jarý poděkoval vedení Karlovarského kraje za podporu bez které by nebylo možné tento projekt realizovat a představil přítomným plán činnosti na rok 2017. Zástupce kraje E.Janisch garantoval podporu vedení kraje i do dalších let.   

 

20.08.2016   
Olympijský park na Lipně   
Slavnostního dne házené na Lipně se zúčastnili naši členové - držitelé stříbrných medailí z LOH 1972 : V.Haber a V.Jarý. Vedení svazu házené oběma předalo pamětní medaile a poděkování za vybojovanou jedinou olympijskou medaili v historii házené. Účastníky setkání byli i ostatní spoluhráči tehdejšího týmu ČSSR v házené.   

 

05.08.2016   
Otevření Olympijského parku v Plzni   
175472+.jpgZa patronace Plzeňského kraje otevřel primátor města Plzně M.Zrzavecký Olympijský park v Plzni. Přítomen byl hejtman Plzeňského kraje Šlais, Český olympijský výbor zastupoval V.Jarý. Všichni zástupci ve své zdravici vyjádřili podporu zřízení parku s nadějí na zvýšený zájem dětí a mládeže pro sportování a pohyb. Na 11 sportovních stanovištích jsou připraveni asistenti pod jejichž vedením si mohou děti, mládež i dospělí vyzkoušet svoje pohybové dovednosti. Za NFZO se zúčastnili olympionici: V.Bednář, V.Haber, B.Ebermann, P.Kovařík, M.Neckářová, A.Kostadinov, M.Straka, V.Jarý.     

 

28.06.2016   
Cesta do Ria na náměstí v Plzni   
DSC_0025.jpgZa podpory primátora města Plzně M. Zrzaveckého byla odstartována  symbolická cesta do Ria: jízdou, během, nebo na veslařském trenažeru ujetí 9800 km. Aktivně zahájili tuto cestu : primátor města M.Zrzavecký, radní M.Dvořák, bývalí olympionici V.Bednář, V.Jarý, sponzor fa Auto Šmucler-paní J.Šmuclerová. Zahájení se zúčastnili i další představitelé města Plzně.  

  

22.06.2016   
Přijetí zlatých olympioniků Plzeňského kraje   
Olympionici (1).JPGDne 22.06.2016 přijal hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs ve svém úřadě zlaté olympioniky z OH, kteří žijí v našem kraji : hokejistu M.Straku (ZOH 1998 Nagano), střelce M.Vargu (LOH 1988 v Naganu) a střelce J.Kůrku (LOH 1968 v Mexiku). Omluvila se K.Emmons a J.Špaček. V besedě na téma sportovní zážitky z OH a sport a jeho vliv na výchovu mládeže se vyjádřili všichni přítomní olympionici. Pozván byl i předseda olympioniků regionu V.Jarý, který poděkoval panu hejtmanovi za finanční podporu regionálního klubu pro jeho činnost a připomněl právě probíhající páté výročí založení Nadačního fondu. V odpoledních hodinách v prostorách za OC Plaza se uskutečnilo setkání s veřejností a představení současných olympioniků Plzeňského kraje.  

 

25.05.2016   
Přijetí u starosty města Kynšperk pana T.Svobody  
DSC_1918.JPGDne 25.05.2016 se konalo setkání se starostou města Kynšperk n/Ohří panem T.Svobodou a náměstkem kraje panem M.Čermákem s olympioniky - členy našeho fondu z Karlovarského kraje. Za vedení NFZO byli přítomni medailisté z OH : J.Kůrka, B.Ebermann, V.Haber, V.Jarý a V.Štruncová. Celé setkání proběhlo v atmosféře olympijských her minulých i současných. Zážitky ze své bohaté sportovní kariéry vyprávěli J.Nagy, B.Ebermann, J.Feureisel, J.Kůrka. K dispozici byly i olympijské medaile některých našich členů. Poděkování za přijetí a pohoštění včetně prohlídky pivovaru vyjádřil předseda SR fondu V.Jarý.   

 

13.05.2016  
Přijetí u primátora Plzně pana M.Zrzaveckého   
DSC_0045.jpgDne 13.05.2016 přijal primátor města Plzně M.Zrzavecký jubilanty paní Věru Štruncovou a pana Stanislava Šnebergera na Plzeňské radnici u příležitosti jejich životních jubileí. Přítomna byla i místostarostka ÚMO 1 PhDr.Ivana Mádlová. V.Jarý poděkoval za klub olympioniků nejenom za přijetí, ale i za finanční podporu, kterou město přispívá fondu olympioniků každým rokem jak na provoz, tak i na humanitární příspěvky jednotlivým olympionikům-seniorům. V průběhu setkání se hovořilo především o současných a dřívějších podmínkách sportu.     

 

10.05.2016   
Oslava 90.tých narozenin S.Šnebergera   
DSC_0010.JPGDne 10.05.2016 pozvalo vedení NFZO oslavence S.Šnebergera s manželkou na slavnostní oběd u příležitosti jeho životního jubilea. Standa i přes svůj pokročilý věk se nacházel opět v dobré náladě, společensky bavil všechny přítomné svými zážitky z minulosti a vtipy ze současnosti. Zavzpomínal i na svoje dlouhá léta jako trenéra ženského volejbalu nejenom v Plzni, ale i v národním družstvu ČSSR. Vedení olympioniků předalo oslavenci finanční dar a plaketu - jako vzpomínku na jeho oslavu.     

 

 

09.05.2016  
Jubileum  "90." S.Šnebergera - trenéra volejbalistek ČSSR  
Šneberger (3).JPGDne 09.05.2016 přijal hejtman Plzeňského kraje pan V.Šlajs člena našeho klubu olympioniků S.Šnebergera u příležitosti jeho 90.tých narozenin. Oslavenec - trenér, který získal s volejbalovým družstvem žen ČSSR dvě medaile na ME a  účastnil se LOH v Mexiku 1968, LOH v Mnichově 1972 přes svůj úctyhodný věk nevynechal několik vzpomínek z doby svého trenérského působení. Setkání probíhalo v přátelské atmosféře, došlo i na otázky srovnání podmínek tréninku v minulosti a současnosti. Diskutovalo se i o mládeži ve všech druzích sportu. Za NFZO byli přítomni V.Štruncová, V.Bednář a V.Jarý.  

 

 

04.04.2016

 
Sportovci roku 2015-Plzeňského kraje  
Tradiční vyhlášení sportovců roku se konalo pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje V.Šlajse a primátora města Plzně M.Zrzaveckého. Slavnostním večerem za účasti mnoha známých sportovních osobností se nesla velice dobrá nálada při ceremoniích vyhlášených sportovních osobností roku 2015. Mezi vyhlášenými legendami byl i člen našeho NFZO - hokejista Martin Straka. Předávání cen se účastnil V.Jarý.  

  

 17.03.2016  
 Sportovec roku 2015-kategorie mládeže  

 

F_A15_8401.JPGDne 17.03.2016 se konalo na Plzeňské radnici vyhlášení sportovce roku v kategorii mládeže. Celou akci pořádala Nadace sportující mládeže pod patronací primátora města Plzně pana M.Zrzaveckého. Předávání cen jednotlivcům i kolektivům sportovců se zúčastnili členové našeho fondu - olympionici J.Kůrka a V.Jarý

 

 

01.03.2016

 
Blahopřání k životnímu jubileu V.Štruncové   
DSC_0432.jpgDne 01.03.2016 oslavila svoje životní jubileum členka naší dozorčí rady fondu Věra Štruncová. Vedení NFZO jí popřálo zdraví a pohodu do dalších let. Za její ochotu pomáhat jiným i v její složité životní situaci patří naší oslavenkyni velký dík.   

 

06.02.2016  
Zvolení V.Habera do vedení Českého svazu házené  
Člen naší správní rady Vladimír Haber byl zvolen do vedení nového Českého svazu házené. Jeho pozicí je předseda reprezentační komise - Gratulujeme. Je zřejmé, že zkušenosti a přehled který Vláďa má byly hlavní devizou v jeho volbě do nové funkce ve vedení svazu házené.    

 

 17.1.2016  
 Zimní olympiáda dětí a mládeže  
IMG_8673.JPG V době od 17.1.2016 do 22.01.2016 se konala v Ústeckém kraji zimní olympiáda dětí a mládeže, kterou zastupovali mimo sportovců i čelní představitelé Plzeňského kraje:mj. hejtman p.Václav Šlajs a náměstek pan Jiří Struček. Naší výpravu kraje vedl jako vlajkonoš člen klubu olympioniků a stříbrný medailista ze ZOH 1976 hokejista Bohuslav Ebermann.  

 

24.11.2015  
Setkání členů ČKO a NFZO Karlovarského kraje  
Dne 24.11.2015 se konalo setkání členů v budově krajského úřadu v Karlových Varech pod patronací hejtmana JUDr.Martina Havla a za přítomnosti poslankyně sněmovny ČR paní Markéty Wernerové. Předseda regionálního klubu olympioniků V.Jarý poděkoval panu hejtmanovi za finanční dar, který rada Karlovarského kraje věnovala nadačnímu fondu a zdůraznil význam podpory pro současné legendy sportu v kraji. Hejtman M.Havel i poslankyně M.Wernerová ve svém příspěvku velice kladně hodnotili činnost NFZO a přislíbili podporu i do dalších let. Předávání podpory jednotlivým sportovcům-seniorům provedli oba statutární zástupci kraje. Podporu obdrželi : J.Koller, J.Feureisel, Š.Sláma, J.Nagy, J.Růžičková, F.Vondrášek, M.Štrunc Dr., J.Vaněk, M.Vrbka, J.Šlais. Za vedení ČKO se zůčastnili V.Štruncová, V.Bednář, J.Kůrka a V.Jarý.  

 

16.11.2015  
Setkání členů ČKO a NFZO Plzeňského kraje  

Dne 16.11.2015 se konalo v hotelu Slovan v Plzni již páté setkání olympioniků Plzeňského kraje za účasti hejtmana Václava Šlajse. Předseda regionu ČKO  V.Jarý představil všechny vyhodnocené legendy-seniory a popřál hodně zdraví do dalších let a poděkoval Plzeňskému kraji, městu Plzeň a ÚMO 1 za finanční podporu bez které by nemohla myšlenka nadačního fondu existovat. Vyjmenoval i další soukromé subjekty, které v roce 2015 přispěly na účely NFZO. Hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs vyzdvihl význam a práci, kterou regionální klub ČKO v kraji provádí a vyjádřil podporu kraje i do budoucnosti. Podporu z rukou hejtmana a dalších členů vedení fondu  obdrželi : S.Kučerová, T.Benešová, K.Čermák, F.Plass, F.Heřman, M.Jemelka, K.Štark, P.Kondr, S.Šneberger, M.Herbst, V.Zwiefelhofer, A.Kostadinov, J.Sloup. Za vedení ČKO se zůčastnili : V.Štruncová, J.Kůrka, P.Kovařík, B.Ebermann, V.Haber, V.Bednář a V.Jarý.

 

 

 

 
Přijetí zástupců vedení NFZO u hejtmana Karovarského kraje  
Dne 04.06.15 přijal hejtman Karlovarského kraje JUDr.Martin Havel vedení fondu ve svém úřadě. Předseda olympioniků V.Jarý představil členy vedení fondu a poděkoval nejenom za přijetí, ale především za podporu vedení kraje, které se jí již po několik let dostává. Pan hejtman M.Havel vyjádřil sympatie s posláním a smyslem nadačního fondu a přislíbil účast na předání  humanitární podpory sportovním legendám Karlovarského kraje v listopadu tohoto roku.   

 

21.05.2015  

Jubileum Petra Kovaříka

Dne 21.05.2015 oslavil své 70.tiny člen dozorčí rady fondu -  olympionik Petr Kovařík. Jménem NFZO mu pogratulovali členové vedení fondu. Oslavenci přejeme hodně zdraví a spokojenosti do dalších let.

 
   

 

04.04.2015  
Vyhlášení sportovce roku 2014 Chebského okresu.  
Sportovní unie Chebska pod patronací starosty města Chebu ing.P.Navrátila pořádala vyhlášení nejlepších sportovců okresu. Vyznamenán byl i člen našeho fondu fotbalista F.Plass uvedením do síně slávy okresního svazu kopané za svoje působení jako hráč a trenér v tehdejší RH Cheb. Předseda SR fondu V.Jarý využil účasti k setkání s novým starostou města Chebu ing.P.Navrátilem pro další možnou podporu NFZO. Přítomni byli členové fondu : F.Vondrášek, F.Plass, M.Vrbka a V.Jarý.    

 

26.03.2015  
Vyhlášení sportovců roku 2014 v kategorii mládeže.  
Nadace sportující mládeže pořádala na Plzeňské radnici vyhlášení sportovců roku v kategorii mládeže. Zaštitu pod celým projektem převzal primátor města p. M.Zrzavecký, dále se ho zůčastnili i starostové jednotlivých UMO města Plzně. K předávání cen vyhlášeným sportovcům byli vybrání členové našeho NFZO : J.Kůrka a V.Jarý.  

 

18.03.2015  
Vyhlášení sportovců roku 2014 Plzeňského kraje  
Za účasti hejtmana Plzeňského kraje p. V.Šlajse a primátora města Plzně p. M.Zrzaveckého proběhlo v plzeňské Besedě tradiční vyhlášení nejlepších sportovců, trenérů a klubů Plzeňského kraje. V kategorii "Legendy" vstoupila do síně slávy Táňa Benešová, která je členkou našeho NFZO. V kategorii trenér roku byl vyhlášen rovněž náš člen, M.Šetlík. Ceremonie se zůčastnili členové našeho fondu : J.Kůrka, V.Bednář a V.Jarý.   

 

18.02.2015  
Přijetí zástupců NFZO na radnici v Plzni  
Dne 18.02.2015 přijal primátor města Plzně pan Martin Zrzavecký vedení regionálního Českého klubu olympioniků a jeho nadačního fondu. Přítomen byl i radní pro sport pan Michal Dvořák. Předseda olympioniků V.Jarý seznámil pana primátora s posláním NFZO a zdůraznil jeho význam pro bývalé sportovce, dnes legendy-seniory, kteří proslavili město, kraj i naší vlast. Pan primátor i radní pro sport se shodli na tom, že si váží sportovních legend a vyjádřili shodně podporu naší činnosti i do budoucna. Závěrem se neslo setkání v duchu sportovních zážitků z OH a ukázkou olympijských medailí.   

 

19.11.2014  
Setkání členů NFZO v Plzni  

V pořadí čtvrté setkání členů ČKO a NFZO regionu se konalo v hotelu Slovan. Slavnostního setkání se zůčastnili i zástupci vedení ČKO - předseda O.Svojanovský a I.Satrapa. Předseda správní rady fondu V.Jarý poděkoval Plzeňskému kraji, městu Plzeň a dalším dárcům za podporu olympioniků, poděkoval vedení fondu za podporu v získávání sponzorů a dárců. Předseda ČKO České republiky O.Svojanovský ve svém příspěvku zhodnotil velice kladně činnost regionu, který patří mezi špičku jednotlivých regionů ČR. Slavnostně byly předány humanitární podpory vybraným seniorům. Vyhodnoceni byli : V.Eret (nepřítomen pro nemoc), J.Sloup, K.Štark, S.Šneberger, T.Benešová, S.Kučerová, V.Zwiefelhofer, K.Čermák, M.Herbst, M.Jemelka.