O Nás

 Aktuality z činnosti členů SR NFZO :

Vladimír Haber - člen správní rady fondu  
Po skončení svojí trenérské činnosti u M.A.T. Plzeň se Vláďa věnuje metodické činnosti a předává zkušenosti mladým házenkářům a házenkářkám. Dne 21.03.2015 vedl v Plzni první minikemp mladých vybraných házenkářek z celého Plzeňského kraje. Tyto akce jsou organizovány Centry talentované mládeže pod patronací Českého svazu házené.  
   

 

Miroslav Varga - člen správní rady fondu  

GRATULUJEME - 25.03.2013. V konkurenci nejlepších střelců světa-účastníků OH a SP obsadil  "nestárnoucí" Miroslav Varga velmi  pěkné 7.místo na mezinárodním turnaji ISAS ve střelbě. Jeho výsledek je ukázkou píle sportovce i v "letech", který se vyrovná svými výkony generačně mladším konkurentům. 

 

 

 

Vladimír Haber - člen SR fondu

 
GRATULUJEME - včera 02.09.2012. byl jmenován českým svazem házené V.Haber trenérem reprezentace mužů ČR !! Je to výraz uznání jeho odbornosti a znalosti české i mezinárodní házené. Přejeme hodně úspěchů v nadcházejících kvalifikačních bojích o evropský šampionát.   
Od sezóny 2011 je V.Haber šéftrenérem CTM v házené Talentu Plzeň. Přiložená fotografie je z memoriálu M.Šafra, ktreý se konal v 08/2012 za účasti 4 zahraničních družstev a které družstvo st. dorostu Talentu Plzeň vyhrálo.  

 

Miroslav Varga - člen SR fondu  
O své stálé vysoké sportovní výkonnosti přesvědčuje M.Varga i všechny odborníky přes to, že již nepatří k nejmladším.   
V letošním roce 2012 se umístil na mistrovství Slovenska na druhém místě, na mistrovství ČR na pátém místě. V družstvech jako týmový střelec Dukly "B" obhájil titul mistra ČR. V pořadí celoroční celostátní soutěže v ČR pro rok 2012 obsadil celkově druhé místo. GRATULUJEME !!  

 

Jan Kůrka - předseda dozorčí rady NFZO, narozen 1943  

Sportovní kariéra střelce s malorážkou vleže : Zlatá medaile na OH v Mexiku 1968, absolutní světový rekord vleže - 400 bodů na MS v roce 1969. 12x mistr ČSSR, vytvořil 11 čsl.rekordů. Byl členem Dukly Praha a Dukly Plzeň. Sportovní činnost ukončil v roce 1970.

Životní kariéra : sportovec voják z povolání s hodností plukovník. Od roku 1979 učitel na VŠSE v Plzni, od roku 1984 náčelník armádního střediska v Lobzích, od roku 1997 náčelník logistiky Dukly Plzeň. Je do současnosti ředitelem Velké ceny osvobození Plzně ve střelbě.Jan Kůrka je stálým optimistou, velkým nadšencem pro střelbu všech disciplín.

 
   

 

Miroslav Varga - člen správní rady NFZO, narozen 1960  

Sportovní kariéra střelce s malorážkou 60 ran vleže : Zlatá medaile na OH Soulu 1988, účastník mnoha MS ME a SP, včetně mnoha titulů mistra České republiky. Na svém kontě má 3x absolutní světový rekord a 1x olympijský rekord. Svoje závodění bere naprosto vážně i přesto, že nepatří k mladé kategorii střelců. Dokladem toho jsou úspěchy v letošním roce 2011 : 2x mistr ČR v olympijské disciplíně LM 60 ran vleže, celkově druhý v soutěži kontrolních závodů reprezentace a mistr Slovenska.

 
Životní kariéra : Po odchodu z Dukly Praha, založil vlastní firmu zaměřenou na výrobu a prodej potřeb pro sportovní střelce - vzduchové malorážné a velkorážné sportovní zbraně, náboje a dalších střeleckých doplňků. Zajímavostí jsou příkladně patentované brýlové obruby zn. Merkur a Varga. Jeho zákazníky jsou nejlepší střelci ČR, mezi partnery patří i olympijský tým a soukromí sportovci-střelci.  

 

Vladimír Haber - člen správní rady NFZO, narozen 1949  
Sportovní kariéra házenkáře : Stříbrná medaile na OH v Mnichově 1972, účastník olympiády 1976 v Motrealu a MS v Německu (1974) a Dánsku 1978. Platný týmový hráč se smyslem pro přihrávku i střelbu. Reprezentoval Škodu Plzeň (12 let), hráčsky se prosadil i v Německu. Po skončení hráčské kariéry přešel Vláďa na trenérskou lavičku kde působil u ligových týmů v ČR (na svém kontě má několik titulů vítěze ligy), dále pak v Německu a především u reprezentace ČR (1992-1997). V současnosti je trenérem dorostu a juniorů SSK Talent Plzeň. Bez nadsázky lze o něm říci, že celý svůj život zasvětil házené.  
Životní kariéra : Od roku 1981 je držitelem trenérské A licence a jeho zaměření byla a je i v současnosti - házená.  Vlastní firmu HB Sport, která se zabývá prodejem sportovního vybavení se zaměřením na házenou.   

 

Bohuslav Ebermann - člen správní rady NFZO, narozen 1948  
Sportovní kariéra hokejisty : Stříbrná medaile na ZOH v Insbruku 1976, účastník ZOH v Lacke Placid 1980. V letech 1974-1981 reprezentoval ČSSR na  MS ( 1x zlatá, 4x stříbrná, 1x bronzová medaile). Bohouš byl ve své době nejrychlejším hráčem ligy, nepostradatelným pro svoje hokejové schopnosti a dovednosti. 17 sezón hrál extraligu v Plzni a Dukle Jihlava, vlastní celkem  2 tituly mistra ligy. Byl platným hráčem v zahraničí v letech 1981-92 : Švýcarsko ,Francie, Německo. Trenérskou činnost uplatnil ve Francii, Německu a Švýcarsku (i trenér reprezentace-juniorů). Trenérem ligové Plzně byl v letech 1994-96.Svojí trenérskou činnost ukončil v roce 2003 ve Francii.  
Životní kariéra :  je spojena z podstatné části s ledním hokejem. Pouze v letech 2003-2008 se věnoval soukromému podnikání. Od roku 2008 zastává  funkci obchodního ředitele HC Plzeň 1929 a je i starostou města Vochova.  

 

Vladimír Bednář - člen správní rady NFZO, narozen 1948  
Sportovní kariéra hokejisty : Bronzová medaile na ZOH v Sapporo 1972, reprezentace ČSSR na MS v Praze 1972 (1 místo). Vláďa byl spolehlivým obráncem s přehledem pro hru. Po nešťastném úraze oka s reprezentací skončil, nikoliv však s ligou v Plzni. Po mnoha letech ligového hráče Plzně, odehrál ligu v Norsku a v bývalé Jugoslávii. Po skončení kariéry hráče se věnoval krátce postu trenéra ligové Plzně. Náplní další trenérské činnosti se mu stala družstva mládeže a dorostu v Plzni. U reprezentace ČSSR zastával post trenéra kategorie 16-20.letých celých sedm let.   
Životní kariéra :  je spojena s trénováním mládeže a dorostu ledního hokejev Plzni. V současnosti trénuje mládežnická družstva v Třemošné.  

 

Vladimír Jarý - předseda správní rady NFZO, narozen 1947  

Sportovní  kariéra : Stříbrná medaile na OH v Mnichově 1972, účastník OH v Montrealu 1976, a MS v Německu 1974. Hrál I. ligu za Škodu Plzeň do svých 30.let, poté se věnoval do roku 1992 trénování mládeže ve stejném oddíle.

Životní kariéra :  po skončení sportovní činnosti pracoval ve Škodovce. Od roku 1992 do roku 2008 v oboru stavebnictví jako poradce a manažer v české firmě. V  roce 2009 odchodem do důchodu ukončil svojí pracovní činnost.